Honos Tamás aranyérmet szerzett Tokajban

1. május 13-14-én rendezték a II. Extrém Trail Fesztivált Tokajban a Fesztiválkatlanban, melynek keretében vasárnap közel 400 fő a terepfutó versenyen állhatott rajthoz. A 10 km-es (11,3 km 580 m+) távon Honos Tamás képviselte az Egri Futó és Triatlon Klubot.

A 10 km-es táv 170 fős mezőnye kellemes időben rajtolt. A szép útvonal változatos terepen haladt, a városi szakasz után két komolyabb szintemelkedéssel bíró emelkedőt kellett leküzdeniük a hegyen, illetve a táv végén kötéllel ereszkedtek le egy meredek lejtőn, majd még egy hosszú lépcsőfutást is beiktattak a rendezők a cél előtti szakaszon.

Tomi a 11,3 km 580 m+ távot 1:13:43 óra alatt abszolválta, a 30-39 éves korosztályban elsőként ért célba, aranyérmet szerzett.

(Fotók: Herperger Anita)