SPORTEREDMÉNYEINK – ULTRA TRIATLON
Lajszner Lajos dupla Ironman teljesítő
2023. június 10-11-én Németországban, Emsdetten városában került megrendezésre az Internationale Double Ultra Triathlon Germany, amelynek távja: 7,6 km úszás, 360 km kerékpározás és 84,4 km futás. A dupla Ironman táv teljesítésére 34 óra állt a versenyzők rendelkezésére. A megmérettetésen 9 ország 40 versenyzője – köztük 8 nő – indult. A nemzetközi dupla ultra triatlonon klubunkat Lajszner Lajos képviselte.
Lajos 12 teljesített Ironman után másfajta kihívást keresett a triatlon sportban, így esett a választása a nemzetközi dupla Ironman versenyre. A felkészülést 2022 november elején kezdte edzői, Szabó-Erdélyi Sára és Szabó-Erdélyi Attila segítségével.
A versenyzők június 10-én reggel 7 órakor rajtoltak, a 7,6 km-es úszótávot egy 50 méteres medencében teljesítették, mely 152 hosszt jelentett. A kötelező neoprén öltözet sok energiát kivett a versenyzőkből, ugyanis 26 fokos volt a víz hőmérséklete. A 360 km-es kerékpáros táv egy 4,412 km-es pályán zajlott, melyet 82-szer tekertek körbe. Az utolsó versenyszám, a 84,4 km futás 50 körből állt, egy 1,691 km-es pályán. A versenyt nagyban megnehezítette a 30 fokos meleg és a 25-30 km/h óra szél, sokan feladni kényszerültek, végül 27 versenyző ért célba.
Lajos az első két számot zökkenőmentesen teljesítette, a futás során érzett álmossága és gyomorfájdalma a táv felére rendeződött, az utolsó 10-15 körön jelentkező mentális fáradtsággal is kiválóan megküzdött. A hagyomány szerint az utolsó körön a versenyzők a nemzeti lobogójukat megkapják és segítőikkel futhatnak. Lajos büszkén futott célba a feleségével, Judittal, aki támasza, segítője volt a teljes verseny során.
Lajszner Lajos 33:41:19 óra alatt teljesítette a dupla ultra triatlont, a 7,6 km úszás, 360 km kerékpár és 84,4 km futásból álló távot.
Szeretettel gratulálunk!