Ózsvári Olivér bronzérmet szerzett a Keszthely Triathlon Középtávú OB-n
2023. június 10-én, Keszthelyen került sor a triatlonosok Középtávú Országos Bajnokságára. A versenyen közel 500 induló állt rajthoz, a megszokott jó rendezésnek köszönhetően sok külföldi triatlonista is vállalta az indulást. A klubunkból négy versenyző, Farkas Máté, Lajszner Attila, Ózsvári Olivér és Varga
Győző teljesítette a több órás versenyt.
A táv 1900 m úszásból, 87 km kerékpározásból és 21 km futásból állt. Az úszásnál a Balaton vízhőmérséklete még nem érte el a 24 fokot, így engedélyezték a neoprén használatát. A kerékpárra a rendezők egy igazán kemény pályát jelöltek ki. A 87 kilométer során a versenyzőknek 910 m szintemelkedést is le kellett gyűrniük, amely magyar viszonylatban igazán nehéz pályának számított. Ezt követően került sor a záró részre, a félmaraton lefutására, ami többnyire a napsütötte Balaton partján haladt.
Ózsvári Olivér szenzációs eredményt ért el, 4:31:12 óra alatt teljesítette a távot, a férfi szenior 1 kategóriában magyar bajnoki 3. helyezést szerezte meg.
Farkas Máté 4:46:13 óra alatt futott célba, a felnőtt 3 kategóriában 15. helyen végzett.
Lajszner Attila 5:40:15 óra alatt teljesítette a versenyt, a férfi szenior 3 kategóriában a 20. helyen zárt.
Varga Győző 6:37:10 óra alatt egyéni legjobbját teljesítette, a férfi szenior 2 kategóriában 60. helyen ért célba.
Szeretettel gratulálunk!