Bükki Kihívás 2024

SPORTEREDMÉNYEINK – TELJESÍTMÉNYTÚRA
Pelbárt Zoltán harmadikként ért célba a Bükki kihívás éjszakai teljesítménytúrán
2024. február 3-4-én került megrendezésre Felsőtárkányban a Kárpát Egyesület Eger téli, éjszakai teljesítménytúrája, a Bükki Kihívás. Klubunkat Pelbárt Zoltán és Varga Győző képviselte, akik a 20 km-es távon (19 km 489 m+) indultak. Idén 442 túrázó és futó indult a 20, 30, 45 km-es távokon, a mezőny közel fele a 20 km-t választotta.
A Bükki kihívás különlegessége és nehézsége az éjszakai teljesítésen kívül, hogy évről évre kiszámíthatatlanok a téli időjárási körülmények, volt már térdig érő hó, hatalmas széllökések, köd, jégpácél, így soha nem mondható ideálisnak az útvonal. A felsőtárkányi Faluházból 19:00 órakor rajtolt a 20 km-es táv 211 fős mezőnye. A hirtelen jött felmelegedésnek köszönhetően az indulóknak több szakaszon csúszós sártengerrel kellett megbirkózniuk a hullámzó bükki útvonalon.
Pelbárt Zoltán harmadikként ért célba, 2:01 óra alatt futotta le a 20 km-es közel 500 m+ szintemelkedést tartalmazó távot, mindössze 2-3 perccel lemaradva az első két helyezettől.
Varga Győző 2:07 óra alatt teljesítette a távot, nem sokkal a dobogósok után, az élmezőnyben ért célba.
Szeretettel gratulálunk!