Herperger Anita kiváló eredménnyel teljesítette a Kiss Péter Emléktúrát
2024. február 17-én került megrendezésre Sástón a Kiss Péter Emléktúra. A fiatalon elhunyt hegymászó, barlangász, terepfutó és teljesítménytúrázó emlékére rendezett nagyszabású mátrai teljesítménytúrán a 20, 37 és 57 km-es távokon idén 1010 sporttárs vett részt. Klubunkat a 20 km-es távon Herperger Anita képviselte, aki ötödik alkalommal indult a túrán.
A 20 km-es táv 950 m+ szintemelkedést foglalt magába, melyre a résztvevők fele, 497 fő nevezett. A korábbi évekhez képest kegyes volt az időjárás, kellemes hőmérséklet és napos idő fogadta a teljesítménytúrázókat és terepfutókat. Az útvonal jól futható volt, de egyes szakaszokon nagy sárral kellett megküzdeniük, illetve a patakok, források erős vízhozama kissé megnehezítette az útvonalon történő patakátkeléseket.
Anita 3:28:23 óra alatt teljesítette a 20 km 950 m+ távot, mellyel a hölgyek között a 12., abszolútban pedig a 42. legjobb idővel érkezett célba a közel 500 indulóból. A sikeres teljesítés után átvehette az 5x teljesítő jelvényt.
Szeretettel gratulálunk!